بررسی جک اتوماتیک پنوماتیک

بررسی جک اتوماتیک پنوماتیک

اصول کارکرد این سیستم بر اساس باد است. فشار باد پیستون جک ها را به حرکت در آورده و جک ها باعث باز و بسته شدن درب ها می شوند.

جک های پنوماتیک به مانند جک های هیدرولیکی نقش زیادی در دستگاه های صنعتی دارند. دلایل موفقیت این سیستم در ایران کم بودن رقیب به دلیل واردات محدود سیستم های هیدرولیکی و الکترومکانیکی قیمت بسیار مناسب و مونتاژ داخل بودن این نوع سیستم های اتوماتیک درب می باشد.

اما همه این مزیت ها نتوانسته است جلوی انقراض این سیستم را بگیرد و ضعف های بزرگ آن، بار دیگر این سیستم را به دستگاه های صنعتی باز گرداند. از جمله ضعف های بزرگ سیستم های پنوماتیک می توان به حجیم و پر سر و صدا بودن کمپرسور باد، احتیاج  به سرویس ماهانه و بازرسی مکرر، استفاده از دستگاه های بزرگ صنعتی در تابلو فرمان و در نتیجه بزرگ شدن تابلو فرمان سیستم و در نهایت کارایی بسیار محدود این نوع سیستم اشاره کرد.

بررسی جک اتوماتیک پنوماتیک
بررسی جک اتوماتیک پنوماتیک

با ورود گسترده سیستم های الکترومکانیکی و کم شدن تفاوت قیمت این سیستم با سیستم پنوماتیک، آخرین بازمانده های درب های اتوماتیک پنوماتیک در حال برچیده شدن هستند. درب های پنوماتیک از لحاظ ایمنی بسیار ضعیف هستند و در مواردی دیده شده که از طریق فلاشر دستگاه که در بیرون نصب شده قابلیت باز شدن درب وجود دارد .

تعمیر درب اتوماتیک پنوماتیک یک کار فوق الاده حساس می باشد ضمن اینکه باید قطعات زیادی به همراه داشته باشید باید تجربه و تخصص این گونه درب های بادی قدیمی را داشته باشید مانند تعویض شلنگ ، تعمیر شیر برقی ، تعمیر و تعویض کمپروسور ، تعمیر قطعات الکترونیکی ، تعمیر و تعویض قطعات جک ها و تنظیم جک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
تماس سریع 24 ساعته